Máte chatu?


Mít chatu či chalupu bylo dříve naprosto běžné. Rodiny si předávaly svoje rodinné klenoty v podobě chat a chalup z generace na generaci, a tak o zábavu ani práci nebývala v rodinách nouze. Jakmile se trochu oteplilo, rodiny se sbalily a začaly jezdit na víkendy na chatu. Mnozí lidé si na zahrádce pěstovali trochu zeleniny a ovoce, které si potom vozili na zimu domů. Chataření byl náš národní sport, ale vzhledem k vzrůstajícím cenám za nemovitosti mnoho lidí chatu prodalo. Máte také svoji rodinnou chatu a nebo se ji teprve chystáte koupit?

bezpečnostní kamera

Dříve nebyly tak běžné majetkové trestné činnosti jako je tomu dnes. Bohužel moderní doba s sebou nese i celou řadu nevýhod, a jedna z nich je právě vyšší kriminalita v oblasti majetku. Chaty a chalupy jsou terčem zlodějů hodně dlouho, protože ví, že jejich majitelé sem hlavně v zimě nejezdí často, a často tu skladují věci, které jim doma mimo sezonu zavazí.

Bohužel, i přes častá varování Policie mnoho lidí na varování nedbá, a z chat si dělají skladiště. Vozí si do nich i dražší věci, a pokud podcení zabezpečení chaty Zabezpecenimohlis.cz, je to snadný cíl i pro zloděje začátečníka. Nezapomínejte na to, že je potřeba mít zabezpečené i nemovitosti, kam jezdíte málo – dá se říct, že hlavně málo navštěvované nemovitosti byste měli mít zabezpečené o to víc. Zloději totiž využívají toho, že jsou objekty nehlídané.

bezpečnostní kamera

Jak chatu zabezpečit??
Pokud máte třeba roubenku a nechcete jí ničit genius loci, nejsou mříže na okna to pravé. Ideální je mít ale na jakémkoliv objektu kamerový systém, který můžete propojit se svým chytrým telefonem. Je vhodné doplnit kamery i alarmem, a v případě pohybu v bezprostřední blízkosti oken a dveří či vstupu na pozemek je možné, že systém sám od sebe zavolá i bezpečnostní agenturu. Díky tomu si k vám jen tak nějaký zloděj netroufne. Nedávejte zlodějům šanci.

Previous post Koberec na podlaze je vaší vizitkou
Next post Propisky pro firmu