Jaké výhody má virtuální trvalé bydliště Praha


O tom, že je nezbytné mít zaregistrované trvalé bydliště, není sporu. Je to dáno v zákoně a například policie jej po nás při kontrole bude požadovat – musí být mimo jiné zapsáno v občanském průkaze. U většiny z nás to není příliš velký problém, ale co ti, kteří stálý domov nemají a žijí americkým stylem v karavanu téměř neustále na cestách??

i takto může vypadat virtuální bydliště

Ti se samozřejmě nemusí registrovat na městském úřadě, jako například bezdomovci. Je zde totiž ještě možnost virtuálního trvalého bydliště, tedy adresy, kterou budete mít uvedenou v úředních dokumentech a na kterou vám bude chodit úřední korespondence, avšak kde nebudete bydlet, pouze si tam budete chodit pravidelně vybírat poštu.

Tuto možnost dnes nabízí i u nás hned několik firem. Vybrat si můžeme z mnoha různých měst, avšak zdaleka nejpopulárnější je virtuální trvalé bydliště Praha. A není divu, oproti ostatním má totiž jisté výhody.

Tou první je poloha Prahy. Jelikož leží prakticky ve středu naší země, máme to tam odevšad stejně daleko. Ať jsme kdekoliv, nemusíme se vláčet přes půl republiky jen proto, abychom si vyzvedli například obsílku. To mnoho nadšených cestovatelů rozhodně ocení.

pohled na centrum Prahy

Praha je navíc poměrně známé a prestižní město, a mít takovou adresu v občanském průkazu vypadá dobře. Pří kontrole tak vzbuzujete větší důvěryhodnost, díky čemuž budete mít méně problémů, což se také hodí.

Opominout však nemůžeme ani otázku ceny. Samozřejmě virtuální sídlo v Praze je dražší než v jiném městě, avšak stále ještě je levnější než koupě byť i malého bytu či dokonce i klasický nájem. Navíc zde nemáte vůči dané nemovitosti v podstatě žádné nemovitosti. Jistě, nemůžete ji žádným způsobem využívat, avšak pokud svůj život trávíte cestováním, pak to stejně nepotřebujete.

Jistě, tato možnost není ani zdaleka vhodná pro všechny, avšak mnoho lidí ji už využilo a jsou s ní spokojeni. Je pak otázkou, zda mezi ně budete patřit také.

Previous post Propisky pro firmu
Next post Jaké zvolit reklamní předměty?