Koberec na podlaze je vaší vizitkou


Chystáte u vás doma párty, například slavíte kulaté narozeniny, a všechno leštíte, cídíte, aby se to jen lesklo, a váš byt byl skutečným místem pro odpočinek a důstojnou oslavu? A nakonec vyluxujete koberec a budete mít pocit, že jste všechno perfektně zvládli? Možná se vám zdá, že klasický vysavač si s nečistotou hravě poradí, a že máte na oslavu všechno nachystáno, ale možná je to všechno jinak, než si myslíte. Poradíme vám s následujícím testem: Vezměte do ruky švédskou utěrku nebo utěrku z mikrovlákna, nebo alespoň kuchyňskou houbičku a po vysávání koberce s nimi párkrát přejeďte v místech, kde se nejvíc chodí. Záhy zjistíte, že jste na hadřík či houbičku přichytili žmolky nečistot, a že tedy to s tou čistotou koberce není nijak slavné.

koberec v bytě

Tyto žmolky jsou vlastně (zjednodušeně řečeno) zrnka prachu smísená s mastnotou, ta se do koberce dostane rozptýlením v ovzduší například při koupání nebo při přípravě pokrmů, a také z ponožek a bosých chodidel. Zvláště chodidla nebo ponožky či silonky jsou dobrým zdrojem mastného potu, a ten na koberci spolu s prachem vytvoří souvislou vrstvu, kterou běžným vysavačem odtud nedostanete. Nemá na ni potřebný sací výkon a v zásadě to není možné ani z principu.

místnost v domě

Další problém, který možná podceňujete, je zápach koberce. Ten bývá právě tam, kde se často chodí naboso či v ponožkách, a to je na většině míst. Někdy si toho ani nevšimnete, pokud po koberci jen chodíte a vysáváte jej hubicí s dlouhým nástavcem, ale jakmile se ke koberci blíže nakloníte, což nebývá tak často, ucítíte onen známý odér, připomínající nemyté bosé nohy – a to je právě váš pot z chodidel rozkládaný bakteriemi. Jestliže tedy chystáte oslavu a chcete mít byt jako klícku, nezapomínejte na profesionální čištění koberce v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/ speciálním strojem Rotovac, který si poradí jak s mastným potem, prachem a skvrnami, tak i s tím chodidlovým zápachem.

Previous post Nebankovní hypotéka
Next post Máte chatu?