Co vše potřebujeme pro zařízení kuchyně


Jednou z nejdůležitějších částí domácnosti je bezesporu kuchyně. Právě zde se připravují pokrmy, které tvoří důležitou součást dne. Avšak aby je bylo možné skutečně dobře připravit tak, jak mají být, musí kuchyň splňovat určité požadavky, především pak na vybavení. To je totiž v mnoha domácnostech nedostatečné.

 

Tím hlavním, co potřebujeme, je čistá tekoucí voda. Ta slouží nejen na oplachování a mytí nádobí, ale také na vaření. Jen si vzpomeňme, do kolika pokrmů se během procesu vaření přidává voda, nebo se s ní i začíná! Nosit ji například z koupelny by se rozhodně nevyplatilo, nehledě na fakt, že v mnoha receptech jde v podstatě o minuty.

 

nádobí v kuchyni

 

S vodou samozřejmě souvisí i odpad, v tomto případě dřez. Je to místo, kam odtéká přebytečná či špinavá voda a odkud je odváděna do odpadní a kanalizační soustavy, případně do žumpy, podle toho, jak máme zařízený dům.

 

Potřebujeme samozřejmě také sporák a troubu, i když ta může být v nejhorším případě nahrazena například remoskou. Bez ohně se zkrátka příliš vařit nedá. Existují sice studené pokrmy, avšak my jsme si již zvykli, že většina našich jídel bude teplá, nehledě na fakt, že například konzumace syrového kuřecího masa je považována dokonce za nebezpečnou.

 

klidný koutek doma

 

Vaření však vyžaduje také přípravu ingrediencí, a na tu musíme mít prostor. K tomu slouží kuchyňská linka, vyrobená z materiálu, který jde snadno otřít a očistit. Právě na ní budeme krájet, míchat, šlehat, hníst a provádět další nutné procesy, bez kterých dobré jídlo zkrátka neuvaříme.

 

Pak jsou tu také spotřebiče. Bez většiny z nich se můžeme obejít, i když nám bezesporu zvyšují pohodlí a šetří čas. Výjimkou je však lednice. Ta je v našich klimatických podmínkách nezbytná, pokud nechceme, aby se nám potraviny po jednom či dvou dnech zkazily.

 

Toto jsou samozřejmě jen základy, potřeba je toho mnohem více. Ale o tom možná někdy příště zase v jiném článku.

Previous post Kultura a motorky
Next post Jak můžeme odhadnout svou brzdnou dráhu