Vytvořte z vaší plavby dokonalou recesi


Někteří lidé dovedou vytvořit z plavby po Vltavě skvělou recesi, kupříkladu z Vyššího Brodu vyplouvá každý rok na Vltavě na konci srpna do Rožmberku nad Vltavou několik posádek kuriózních plavidel roztodivných tvarů a lidé žasnou, co někdo dokáže vymyslet. Tato tradice je tu známa již z období socialismu a tehdy se tu někdy sešlo i padesát plavidel v jednom dni.

retro šaty

Recese však nemusí mít pouze tuto podobu, můžete se o ni postarat i vy. Nápadů, jak plavbu oživit, je celá řada, například využít historické kostýmy a plavit se po Vltavě v uniformě příslušníka VB a vyžadovat na Herbertově od vodáků Občanské průkazy a hrozit obuškem. Anebo se obléknout do klasického oblečení zdravotních sester z doby socialismu – do modrobílé sukně, na nohy nazout korkáče s bílým páskem a do ruky injekční stříkačku a můžete v kempu uspořádat „jako“ odběry krve. Retro styl je pro tyto účely naprosto perfektní a každá ptákovina právě mezi vodáky dokonale vyzní. Velmi působivá by byla například žena na háčku v puntíkovaných šatech a s mašlí na hlavě.

Český Krumlov

Někteří vodáci jdou v recesi ještě dál, a (to se doopravdy ve Vyšším Brodě stalo) potají v noci přišroubují do některé z lodí na sedačky dřevěné makety pánských přirození s navlečeným prezervativem.

Pokud milujete podobnou zábavu, mohlo by se vám zamlouvat i ruční malování triček s přezdívkami a vtipnými texty, které rozhodně nemusí být s vodní tematikou. Inteligentní humor na tričkách lidé ocení a mezi vodáky je obvykle pohodová atmosféra, takže vás mohou třeba i pozvat k večernímu ohni.

Na Vltavě zkrátka neschází legrace a chcete-li se i vy přičinit nějakým nápadem, využijte pronájmu lodí a vodáckého vybavení v půjčovně lodí Vltava ve Vyšším Brodě, domluvte místo doplutí a vydejte se spolu s námi všemi tam, kam vás srdce táhne – na hladinu Vltavy, kterou považuje mnoho vodáků za nejkrásnější řeku v celé Evropě.

Previous post Nic neroste zbytečně
Next post Betonové možnosti.