Práce s počítačem


Počítače jsou tady s námi už opravdu hodně dlouho. Já sama si myslím, že kdyby najednou zmizely počítače z povrchu zemského, že by to asi mnoha lidem také ztížilo práci, ztížilo by jim to opravdu všechno. Tedy alespoň tohle je můj názor z poslední doby. Také člověk musí toho opravdu hodně umět na počítači. Informační technologie, tak to je téma samo o sobě. Myslím si, že každý druhý člověk by měl dobře znát, co je to informační technologie anebo jak s informační technologií zacházet. Věřte, že není to zase tak úplně složité, jak se zdá, ale třeba pro nějakého nováčka, pro nějakého začátečníka může být informační technologie a informatika opravdu hodně složitá a také náročná.

Bez počítače to už nejde.

Záleží samozřejmě na tom, jak kdo se na to podívá, z jakého úhlu se na to podíváte. Protože informační technologie může být také opravdu hodně zábavná. Podle mého názoru nejlepší je, když se dítě anebo začátečník učí informační technologie a informatiku tak, že je to formou hry. A tohle hlavně platí pro děti. Dokonce už i učitelé a dětští psychologové říkají, že nejlépe dítě se naučí tak, když se učí formou hry. Například je to opravdu hodně zábavné a také se to naučí pětkrát rychleji, než kdyby k tomu bylo dítě nuceno.

Počítač využívám každý den.

Takže třeba když se děti učí počítat, tak jim dáme nějaké kuličky anebo hračky, které počítají, aby z toho měly zábavu a braly to jako hru. Aby to bylo takové, jakože do toho nejsou nuceny. Třeba jim také ukazovat, jak na video, jak si pustit video, jak nakupovat, jak tam třeba hledat jízdní spoje a podobně. Informační technologie, to je také o tom, jak se člověk k tomu postaví a jak moc se to chce naučit. Věřte, že když budete znát informační technologii, tak je to pro vás dobré, protože v každém zaměstnání už požadují znalost na počítači. A jak jste na tom vy s počítačem? Vyznáte se v počítači opravdu dobře? 

Previous post Starý trabant
Next post Jak zvýšit testosteron i bez chemie