Dopřejte vaší rodině pohodlí na koberci i v zimě


Bydlíte v rodinném domě, kde je na podlaze v obývacím pokoji, v ložnici a v dětském pokoji koberec? A využíváte jej často k různým hrám, například k sestavování stavebnic s dětmi, ke skládání puzzle, k hraní deskových a karetních her, k malování, modelování s plastelínou, navlékání korálků, stříhání látek na šaty a k dalším tvořivým činnostem? To nejste sami, koberce jsou ideální podlahovou krytinou pro pohodlí domova, a můžete si to pohodlí ještě o něco vylepšit. Například tím, že vaši rodinu překvapíte podlahovým topením.

topení dřevem

A můžete to provést docela rychle a jednoduše.

Za prvé – domluvíte se s instalatérem, aby se připravil na to, že vám bude zapojovat rozdělovač k topnému zdroji a oživí topení v podlaze. Mezitím se rozmyslíte, k jakému zdroji topení zapojit – může to být plynový kotel, ale také například krbový výměník, máte-li jej k dispozici, případně krb s krbovou vložkou a výměníkem necháte zhotovit stavební firmou.

podlahové topení

Za druhé – nakoupíte potřebný materiál na výstavbu podlahového topení. Budete k tomu potřebovat reflexní fólii pod systémové desky, systémové polystyrenové desky s drážkami pro topné hadice, dostatečnou délku topných hadic, cemento-vláknité pochozí desky, kročejovou izolaci a vhodnou podlahovou krytinu, v tomto případě tedy koberec.

Za třetí – odešlete zbytek rodiny na dovolenou a pustíte se do práce. Pokládka podlahového topení je jednoduchá, zvládnete to svépomocí sám nebo s šikovným pomocníkem během několika hodin a jakmile budete mít položené systémové desky pro podlahové topení a natažené topné potrubí, přichází na řadu instalatér, který zapojí rozdělovač do topného zdroje a hadice k rozdělovači. Po uvedení zařízení do provozu a vyzkoušení pak už jen zaklopíte systémové desky těmi cemento-vláknitými a na ně položíte koberec, čímž vaše práce končí, a můžete se pak už jen těšit na návrat zbytku rodiny. Instalatér pak může demontovat radiátory – už je nebudete potřebovat.

Previous post Práce instalatéra
Next post Jaký by byl život bez plastů