Krásné dekorace na celý rok


Kdo by neměl rád květiny?
Květiny jsou nejen krásným a vkusným doplňkem do každého interiéru, ale skvěle vypadají i venku před vchodem. Obrovsky populární jsou především živé květiny, které se dají sehnat už nejen v květinářstvích, ale i v supermarketech, ale které bohužel příliš dlouho krásné nevydrží. Bez ohledu na to jaký druh květin si domů odnesete, za pouhých pár dní je budete vyhazovat. A to je škoda, protože květiny stojí nemalé peníze. Proto si někteří lidé začali kupovat umělé květiny, které jsou dnes k nerozeznání od živých. Můžete si také koupit kvalitní umělé květiny, které jen tak nerozeznáte od řezaných čerstvých květin.

umělé květiny

Proč umělé?
Umělé květiny mohou oživit jakýkoliv prostor, protože se vyrábí v mnoha provedeních. Takže si můžete vybrat zda si do vázy nebo třeba na stůl dáte klasické květiny jako jsou růže, a nebo sáhnete po něčem, co zase tak často vidět není – třeba po hortenziích. Výběr je veliký, takže se nemusíte bát že byste žádnou nenašli. Stejně jako živé květiny se i ty umělé používají k výrobě dekorací. A umělé začínají být mnohem žádanější, právě proto že déle vydrží.

flower box

Když si budete chtít vyrobit aranžmá z umělých květin, můžete k tomu použít mnoho druhů umělých květin. Pak už si stačí jen vybrat aranžovací hmotu. Pro výrobu dekorace z živých květin je nutné vybrat si zelenou hmotu, která se dá nasáknout vodou, a ve které květiny vydrží déle než ve váze s vodou. Pro výrobu dekorace ze sušených, umělých nebo stabilizovaných květin je potřeba aby byla aranžovací hmota Lepaso.cz hnědá, která je určená právě pro takové květiny.

Pak už si jen vyberete tvar hmoty a nebo si ji seříznete do požadovaného tvaru, a můžete zapichovat jednotlivé stonky, které je také dobré seříznout. Výsledná dekorace vám vydrží daleko déle než dekorace z živých květin a díky tomu i ušetříte.

Previous post Co umíme?
Next post Vodní radovánky