Co umíme?


Peníze jsou v dnešní době jedou z největších bolestí. Všechny položky, které jsme si zvykli využívat, kupovat a vlastnit jsou mnoho násobně dražší než kdykoli předtím. Je velmi složité odvyknout si od určitého komfortu, na který jsme si zvykli. Někdy je to ovšem to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Náš blahobyt nás totiž dostal do momenty, kdy nás pomalu a postupně zabíjí. To, že člověk má ke všem svým činnostem a práci tolik pomůcek, které mu pomáhají, usnadňují, ulehčují a zrychlují práci znamená, že člověk sám začíná postrádat určité schopnosti, které měl dříve.

naše schopnosti

Jedním z prokázaným aspektem tohoto tvrzení je to, že lidé dříve, když neměl možnost dostat se je všem informacím tak rychle a jednoduše jako dnes, neměl tolik tendencí zapomínat. Snad se může zdát, že dnes máme tolik informací, se kterými můžeme a musíme pracovat, musíme být k tomu také přizpůsobeni, mít tedy větší mozkovou kapacitu. Jenže opak se zdá být pravdou. Je dokázáno, že s tolika informacemi neumíme pracovat a musíme je proto mnohdy vypouštět, aby nás „neotravovaly“. Proto je nepohodlí, kterému se občas tak vyhýbáme tolik potřebné.

moderní vymoženost

Jednoduše trénuje naše vlastní schopnosti, které musí být trénovány, aby nezakrněly. Příkladem může být i to, že v případě nedostatku peněz začneme využívat hromadnou dopravu místo vlastního automobilu nebo dokonce začneme chodit pěšky či jezdit na kole. Nebo třeba si nebudeme moci dovolit koupit nejnovější model notebooku či mobilního telefonu, takže se budeme muset spokojit s tím stávajícím, který je již velmi pomalý. Ale nebudeme se tak trénovat v trpělivosti, která nám občas velmi chybí? Je ovšem nutné si uvědomit, že někdy prostě peníze na některé nutné výdaje potřebujeme, proto není žádnou hanbou sáhnout po nebankovní hypotéce, která může tento ožehavý problém rychle a jednoduše vyřešit.

Previous post Jak rafinovaněji svádět svého přítele
Next post Krásné dekorace na celý rok